I na Roatanu, stejně jako v celé karibské oblasti, je velmi oblíbený rum. Zakoupíte zde samozřejmě i vína, různé míchané nápoje a piva. Ty jsou většinou lokální výroby nebo dovážené z Hondurasu. Na ostrově je plno obchodů, restaurací, hospod a barů, kde lze alkoholické nápoje koupit. Velmi časté jsou tzv. „happy hours“, tedy doba, kdy máte dva vybrané drinky za cenu jednoho. Stačí si jen vytipovat bar či hospodu a dané rozmezí hodin, kdy akce platí.

Na roatanských plážích je mnoho barů s širokou nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů. Turisté mají nejvíce v oblibě míchané drinky, kdy za poslechu reggae drží v ruce vychlazenou skleničku s brčkem a v ní namixovaný džus s alkoholem. Nejčastěji se do drinků používá právě rum nebo vodka. Mezi nejznámější patří Piña Colada, Margarita, Banana Colada, Monkey Lala či Blue Hawaiian.  Známou specialitou je tu však míchaný nápoj Rum Punch. Jedná se o koktejl složený z ledu, pomerančového džusu, grenadiny a tří druhů silného rumu. Při konzumaci tohoto drinku si dejte pozor, téměř vždy Vám zamotá hlavu.

Na ostrově jsou dostupná velmi kvalitní vína z Chile a Argentiny. Na ostrově je mnoho vinoték, takže sehnat bílé nebo červené víno zde není problém.

Na tomto karibském ostrově nemůže samozřejmě chybět pivo. Můžete zde ochutnat více druhů lokálních piv, z nichž asi nejznámější je Salva Vida. Je tu i široký výběr importovaných piv, která jsou však dražší. V této souvislosti musíme zmínit pivovar Bay Island Brewery, který na první pohled vypadá jako středověká tvrz a postavil ho Čech Jiří Maška. Jeho záměrem bylo vyrábět na Roatanu kvalitní pivo dle české receptury. Pivo není pasterizováno a vyrábí se z přírodních surovin, z nichž část se dováží z České republiky. Vyrábí se zde i slivovice a pořádají se exkurze. V současné době je provoz pivovaru omezen, pivo se nyní vaří v menším počtu.