Strávili byste rádi dovolenou snů v karibském ráji nebo si tam rovnou pořídili svůj druhý domov? Pak jsme pro Vás našli to pravé místo. Ostrov Roatan. Možná tento název slyšíte poprvé. Důvod je jednoduchý. Na rozdíl od ostatních karibských destinací, tento krásný ostrov není mezi turisty dosud moc známý, protože byl objeven později. Kouzelné pláže s bílým pískem, skály zasahující do moře, zelená údolí a zátoky, panenská příroda, dosud neobjevená místa v džungli, potápění u korálových útesů a mnoho dalšího. Je to tropický ráj. Změňte si své sny ve skutečnost a čtěte dále.

Kde ostrov najdete?

Ostrov Roatan se nachází v západním Karibském moři u severního pobřeží Hondurasu. Je součástí souostroví zvaného „Ostrovy zálivu“. Jeho původní názvy byly také Ruatan či Rattan. Podlouhlý tvar ostrova připomíná rybu. Celková délka dosahuje přes 60 km a nejširší část měří kolem 6 km. Ostrov obklopuje bariéra druhých největších korálových útesů na světě, které jsou aktivní a kde žije mnoho druhů exotických ryb.

Co se týče historie, Roatan se jmenuje podle původní indiánské osady „Roa“. První zmínka o tomto místě je kolem roku 1505, kdy na jeho pobřeží stanul Kryštof Kolumbus při své cestě do Nového světa. Kromě oficiálního jazyka španělštiny se zde mluví karibskou angličtinou, protože do roku 1968 byl ostrov jednou z kolonií Velké Británie. Jediným náboženstvím je tu křesťanství. Měna se nazývá lempira a poměr k české koruně je téměř 1:1.

 

Nový turistický ráj

Na jihozápadě Roatanu naleznete hlavní město Coxen Hole, které je střediskem turistického ruchu. Nachází se zde mezinárodní letiště, přístav a mnoho obchodů. Mezi další větší města se řadí například West End, French Harbour a Oak Ridge.

Ostrov se v současné době dostává do střediska zájmu a zažívá rychlý rozvoj a příliv investic. Vybudováním mezinárodního letiště byl zaveden do turistických map. Vláda rozvoj ostrova podporuje a cestovní ruch aktuálně pomáhá zkvalitnit život místním obyvatelům.