Obecně lze konstatovat, že na Roatanu není chladné období. Jelikož se ostrov nachází v Karibském moři, které je tropickým rájem, máte zde zaručené příjemné a teplé počasí. Díky pravidelným dešťovým srážkám a své poloze je ostrov stále zelený a jeho vegetace připomíná po celý rok krásnou kvetoucí zahradu.

Roatan se nachází v tropickém podnebném pásu, který se vyznačuje pravidelným střídáním období sucha a období dešťů.  Období dešťů začíná většinou koncem října a trvá zpravidla do ledna. Nenechte se však zmást, déšť je tu velmi vítaný. Přináší čistý vzduch, osvěžení a úlevu od tepla. Po krátkém dešti následuje vždy slunečné počasí. Mnoho lidí cestujících na Roatan považuje tropické bouře za vzrušující zpestření svého pobytu. Hodně aktivit lze provádět i za špatného počasí. Celkově vzato, v období dešťů je zde méně turistů. To je pro člověka, který preferuje klidnější dovolenou, důvod sem vycestovat právě v této sezóně. Teploty jsou i tak příjemné, a to kolem 24 ˚C.

Krásné počasí je na ostrově od února do června, teploty se pohybují průměrně mezi 27-30 ˚C. Toto je ideální doba na dovolenou, kdy budete trávit svůj čas bezstarostně na písčité pláži a pozorovat klidné azurové moře s drinkem v ruce.

Období sucha začíná v letních měsících, tedy kolem června až do září. Teploty mírně přesahují 30 ˚C a srážek je v tomto období minimálně. Vlhkost vzduchu však přináší východní vítr, který je velmi příjemný. V noci jsou teploty kolem 22˚C a ve dne se koupete v moři, které má ideálních 27 ˚C.

Pro Karibik jsou typické hurikány, které touto oblastí prochází a směřují k břehům USA. Na Roatanu se však bát nemusíte, je totiž krytý pevninou a leží pod pásem, ve kterém se hurikány obvykle stočí zpět na sever. Za posledních 120 let zde byl hurikán zaznamenán pouze šestkrát, většinou ve formě silných tropických bouří.