Pokud jste vášniví rybáři či máte rádi potápění a šnorchlování, karibské moře u ostrova Roatan je pro Vás ideálním místem. Díky velkému prstenci korálových útesů obklopující ostrov, zde žije velké množství exotických mořských živočichů. Bohatá je i vodní flóra. Využijte tak svůj čas zde nejen ke koupání, ale i k objevování bohatého podmořského světa. Je to impozantní podívaná a možná objevíte pod hladinou i nějaký ten vrak staré pirátské lodi!

 

Mezoamerický korálový (bariérový) útes

Podmínky pro tak bohatý a nádherný podmořský život jsou na Roatanu hlavně díky korálovému útesu kolem celého ostrova. Jedná se o druhý největší systém korálových atolů a útesů na světě hned po australském Velkém bariérovém útesu. Žije tu přes 500 druhů ryb a 60 druhů korálů. Část tohoto vodního ekosystému byla zařazena mezi národní parky a různé chráněné rezervace. Mezi nejznámější patří například mořský národní park Islas de le Bahía či chráněná rezervace Archipiélago Cayos Cochinos v blízkosti ostrova. Můžete obdivovat nejen krásu korálových útesů, ale i podmořské travní louky, pobřežní mokřady a laguny a kouzelné písečné pláže s dunami.

 

Vodní aktivity

Na Roatanu si můžete vybrat z široké nabídky vodních radovánek. Mezi nejoblíbenější patří potápění, kdy si na své přijdou začátečníci a zkušení potápěči. Nedílnou součástí služeb na ostrově je tak mnoho potápěčských center s kvalitním vybavením a dobře vyškolenými zaměstnanci. Při každém ponoru narazíte na něco zajímavého. Korály jsou tvarově velmi rozmanité a barevně převládají odstíny béžové. Při potápění bude kolem Vás proplouvat spousta mořských živočichů. Když budete pozorně sledovat podmořský život kolem sebe, můžete spatřit manty, královské kraby, langusty, murény nebo mořské koníky. Lze využít potápění i plavání s delfíny. Dokonce při troše štěstí lze narazit na velryby, které mají svou trasu mezi ostrovem Roatan a Utila. Není to však jen mořská fauna, která Vás nadchne. Proplouvání podmořskými jeskyněmi a průrvami si určitě nenechte ujít.

Pro ty, kteří si rádi jdou svou cestou a dají přednost šnorchlování, se také nabízí krásné zážitky. Uvidíte kouzelnou podmořskou krajinu jen kousek od pláže. Nádherných lokalit je na ostrově ke šnorchlování spousta, nejznámější je West Bay.