Pokud se chystáte cestovat na ostrov Roatan, jistě jste si položili otázku, jak je to se zdroji pitné vody, s dostupností internetu a zavedení elektřiny. Stejně jako v ostatních exotických destinacích zde pitná voda z kohoutků neteče, musíte si ji koupit v obchodě. Internet a elektřina jsou výdobytky moderní společnosti, bez kterých se bohužel většina lidí už neobejde. Ani v tak dalekém tropickém ráji, kam se jezdí hlavně za odpočinkem. Ke sdílení zdejších zážitků a krás se však internet občas hodí. Nemusíte se bát, k internetu se na Roatanu připojíte a žárovku si také rozsvítíte.

Pitná voda

Až na nějaké výjimky v turistických resortech se voda z kohoutků na ostrově nedoporučuje pít. S touto vodou se můžete osprchovat, umýt nádobí nebo si vyčistit zuby. Obyvatelé využívají hlavě dešťovou vodu, za kterou nemusí platit. Turistům je doporučováno koupit si pitnou vodu v obchodech v plastových lahvích nebo barelech. Jeden barel vyjde cca na 37 Kč. S tímto je zde spojen problém s plastovými odpady. Fungují tu samozřejmě firmy, které vodu zpracovávají a filtrují. Nově se staví i soběstačné domy, které tropický vlhký vzduch přemění na vodu a následnou filtrací na pitnou vodu. Podzemní voda se čerpá z hlubokých vrtů na ostrově. Nelze však využít podzemní vodu u pobřeží, protože je slaná.

Internet

Co se týče internetu, doporučujeme si zakoupit SIM místního operátora, který kromě volání nabízí i 3G internet. Ten si pak pomocí SMS můžete předplatit. Ceny jsou přijatelné. V turistických resortech, restauracích či barech pak můžete bezplatně využít lokální wi-fi, na kterou se lze kdykoliv připojit.

Elektřina

Na ostrově Roatan je elektřina zavedená, při bouřích však občas dochází k jejím výpadkům. Ty se řeší rychle. Zásuvky jsou stejné jako v USA. Vyplatí se koupit si adaptér vyrovnávající napětí, aby nedošlo k poškození elektrických přístrojů při delším používání. Cenově se elektřina řadí mezi dražší položky. Ostrov však díky zahraničním investorům přechází na zelenou energii, jejímž zdrojem je především slunce a voda.  Nezatěžuje se tak životní prostředí. Jak již bylo zmíněno, na ostrově se stavějí soběstačné domy, které mají svůj zdroj energie. Elektřinu získávají pomocí solárních panelů.